Fundacja TRES działa w obszarze kultury. Realizujemy projekty artystyczne, artystyczno-edukacyjne i wydawnicze. Szczególne zainteresowanie fundacji to fotografia – jej aspekt artystyczny, historyczny i społeczny. Badamy ją jako medium poznawania świata i historii oraz jako bodziec do zmiany społecznej.

Skarby Biblioteki Kórnickiej - cykl wystaw i filmy

Skarby Biblioteki Kórnickiej - cykl wystaw i filmy

Skarby-Biblioteki-Kornickiej10jpg

W ramach projektu przygotowanego we współpracy i pod merytoryczną opieką Biblioteki Kórnickiej stworzyliśmy cykl wystaw Skarby Biblioteki Kórnickiej prezentujący zasoby Biblioteki Kórnickiej wg klucza o określonej proweniencji: tureckiej, francuskiej, czeskiej i angielskiej. Blisko 100% obiektów pokazanych na wystawach zostało przez na wśród s sfotografowanych tak, by spełniały wymogi ekspozycyjne. Celem projektu jest upowszechnienie i popularyzacja zbiorów i zaproszenie do odwiedzenia zamku w Kórniku.

Wystawy prezentowane były w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Bibliotece Kórnickiej, szkołach poznańskich, siedziba PAN w Poznaniu.

Skarby-Biblioteki-Kornickiej4jpg

Wystawa ma charakter mobilny, posiada własne oświetlenie, można ją łatwo transportować i prezentować w różnych miejscach. Istnieje możliwość wypożyczenia wystaw. Zapraszamy chętne szkoły i instytucje do współpracy.

Do każdej z wystaw powstały filmy edukacyjne, które w lekkiej formie poszerzają wiedzę o zbiorach.
Sfinansowano przez Fundację Zakłady Kórnickie

indekspng